edinson

klimatizim

ventilim

Ndėrmarja Tregtare "Edinson"
Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Rr: Xhemil Fluku, 19/a
20000 Prizren,
Republika e Kosovės
Kontakti direkt:
+377(0)44 119 093
Na shkruani nė:
edinson@edinson-ks.com
edinson1@gmail.com
Klimatizim

Gjatė stinės verore kur temperaturat janė tė larta, njeriu ka nevojė pėr freski tė cilėn e gjen afėr kondicionerit tė ajrit.
Si linjat e energjisė apo antenat satelitore, kondicionerėt janė njė nga ato gjėra qė i shohim pėr ēdo ditė, por rrallė kushtojmė vėmendje pėr ta derisa nuk vendosim tė blejmė.
Por cilėn do ta zgjedhim ?
Egzistojnė kondicionerė me madhėsi, kapacitetet dhe ēmime tė ndryshme.
Njė ndėr llojet e kondicionerėve qė ne shohim gjatė gjithė kohės janė kondicionerėt mural, tė ...

Ventilim

Shtėpia ka nevojė tė marr frymė, ka nevoj pėr ajrosje. Kohė pas kohe duhet tė largohet ajri i papastėr dhe tė futet ajėr i freskėt nė shtėpi.Nė fakt, disa ekspertė rekomandojnė qė gjysma e volumit tė ajrit tė shtėpisė duhet tė ndėrrohet, tė qarkulloj, tė pastrohet cdo orė. Ju mund ta bėni kėtė, natyrisht, duke hapur dyert dhe dritaret.Por qėllimi ėshtė qė tė sigurojmė ventilimin e nevojshėm tė shtėpisė pa humbje tė kushtueshmė tė ngrohjes dhe ftohjes pėrmes dritareve. Njė shtėpi e kryen kėtė funksion duke vendosur ...

Grila Ventiluese

Nė ngrohje, ventilimin dhe klimatizim shpėrndarja apo distribuimi i ajrit bėhet me grila ventiluese. Shumica e grilave pėrdoren si pėr furnizim ashtu edhe pėr ekstraktim tė ajrit, difuzerė pėr shembull pėrdoren pėr furnizim me ajėr ndėrsa grilat me damper i pėrdorim pėr ekstraktimin e ajrit.
Shumica e objekteve moderne pėrdorin klimatizim qendror, si metodė kryesore pėr ftohjen e ndėrtesės. Kėto sisteme pėrdorin njė rrjet tė gjerė tė kanaleve tė ajrit, e cila nėpėrmjet grilave nė mėnyrė tė barabartė bėn ...
Filtra pėr HVAC

Filtrat dhe pastruesit e tjerė ajrore janė pėrdorur gjerėsisht nė ndėrtesa pėr tė hequr grimcat nga ajri i cili hyn nė ndėrtesa nga natyrė dhe nga ajri i cili qarkullon nė shtėpi. Historikisht, filtrat e ajrit janė instaluar pėr tė reduktuar akumulimin e grimcave tė depozituara nė pajisjet HVAC tė cilat zvogėluan rjedhėn e ajrit dhe penguan transferimin normal tė nxemjės pra i bllokuan ose i ndalė se funsionuari normal pajisjet HVAC.
Brenda dy dekadave tė fundit, pėrfitimet e mundshme pėr shėndetin janė njohur gjithnjė si ...

Sistemi VRF

Sistemi i MDV ėshtė zgjidhje ideale pėr instalim nė ndėrtesa tė mėdha (hotele, zyra, shkolla, qendra tregtare) kur ėshtė e domosdoshme pėr tė kombinuar efikasitet tė lartė me distancė tė gjatė, fleksibilitet dhe llojllojshmėri tė njėsive tė brendshme.Sistemi modular mund tė punojė me njė ngarkesė nga 10% nė 100%.
Nė njė njėsi tė jashtme mund tė lidhen deri nė 32 njėsi tė brenshme. ftohėsi shpėrndahet me saktėsi nė ēdo njėsi tė brendshme nga distributorėt.
64 njėsi tė brendshme mund tė kontrollohet nga njė kontrollues ...
Radiator Panel

Arsyeja pėr radiatorė ėshtė e thjeshtė, ato janė tė qetė dhe tė rehatshme. Dhe natyrisht ne jetojmė nė Kosovė, ku sezoni i ngrohjes ėshtė shumė mė i gjatė nė krahasim me sezonin e ftohjes. Sot, radiatorėt nuk janė vetėm trupa ngrohės, por edhe njė element dekorativ nė hapėsirė. Nė tė njėjtėn kohė, radiatorėt bashkėkohore tė japin njė qasje tė lehtė pėr mirėmbajtje dhe pastrimin nė mbrendėsi tė radiatorit. Pas shumė kėrkesave tė klientėve tanė, ne vendosėm tė ju ofrojmė radiatorė nga prodhuesi Termo Teknik ...

Tuba Fleksibile

Tubat fleksibile, kanė njė shumėllojshmėri nė konstrukcion, por pėr aplikimet HVAC, ata pėrbėhen zakonisht prej dy shtresave poliesteri dhe nė mes tyre njė shtrese alumini, e kapur me njė tel tė metalė spiral formon tub fleksibėl.Nė Evropė, Australi dhe Azi pėrdorin tuba fleksibile me dy shtresa poliestėr dhe lesh xhami pėr izolim termik. Njė shtresė mbrojtėse e rrethon izolimin, dhe ėshtė i pėrbėrė zakonisht prej polietileni apo alumini. Tubat fleksibel janė shumė tė pėrshtatshėm pėr tė bashkėngjitur degėt e ajrit tė ...

Reth nesh

Ndėrmarja Tregtare "EDINSON" sh.p.k  ėshtė njė kompani e angazhuar nė importin dhe shitjen me shumicė dhe pakicė tė pajisjeve pėr klimatizim, ngrohje, ventilim si dhe pajisjeve pėrcjellėse nė kėtė lėmi.
E formuar nė Prizren vepron nga Marsi i vitit 2001, zyra dhe showroom`i janė nė rrugėn Tirana p.n, Zona Industriale nė Prizren. "EDINSON" sh.p.k pėr njė periudhė tė shkurtė ka bėrė hyrje tė suksesshėm nė kėtė lėmi dhe nė mėnyrė konstante vazhdon tė zgjerojė programin e vet paralelisht me kėrkestat e ....Free counters!

Valid CSS!

eXTReMe Tracker
Check Google Page Rank
... tė gjitha paisjet e nevojshme pėr klimatizim, ventilim, ngrohje si dhe paisje pėrcjellėse, materiale izoluese, grila ventiluese, tuba fleksibile, filtra pėr sektorin e klimatizim/ventilimit si dhe tė gjitha aksesoriet e nevojshme pėr egzekutimin e punėve nė kėto lėmi.
Produktet tė cilat ju ofrojmė janė Efikase, Ekonomike dhe Ekologjike.

Euro Exchange Rates