Rr: Xhemil Fluku 19/a, 20000, Prizren, R.e Kosovės             Tel: +383 (0)49 68 78 78, +383 (0)44 11 90 93               edinson1@gmail.com, edinson@edinson-ks.com

Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara © 2018 N.T. EDINSON Sh.p.k.
Rreth Nesh

Ndėrmarja Tregtare "EDINSON" sh.p.k  ėshtė njė kompani e angazhuar nė importin dhe shitjen me shumicė dhe pakicė tė pajisjeve pėr klimatizim, ngrohje, ventilim si dhe pajisjeve pėrcjellėse nė kėtė lėmi.

E formuar nė Prizren vepron nga Marsi i vitit 2001, zyra dhe showroom`i janė nė rrugėn Xhemil Fluku 19/A nė Prizren.

"EDINSON" sh.p.k pėr njė periudhė tė shkurtė ka bėrė hyrje tė suksesshėm nė kėtė lėmi dhe nė mėnyrė konstante vazhdon tė zgjerojė programin e vet paralelisht me kėrkestat e klientėve.

Ne ju ofrojmė sisteme mė tė avancuara tė kondicionerėve qė janė zgjidhje pėr kontrolimin e temperaturės(ftohje dhe ngrohje), rekupuratorėve apo komorave pėr pastrimin e ajrit (tymin e duhanit, alergeneve tė ndryshėm,pluhurit), lagėshtuesve  pėr tė arritur lagėshtin optimale tė ajrit, grila pėr rregullimin e thithjes/furnizimin tė ajrit, materiale termoizoluese pėr kanalet e ajrit dhė tė gjitha pajisjet pėrcjellėse tė nevojshme gjatė egzekutimit tė kėtyre punimeve.
Kėto sisteme, duke marrė parasysh higjienėne ajrit,ofrojnė rehati nė zonat e banuara dhe sigurisht ndikojnė nė aftėsinė e punės nė qendrat e biznesit.
Nga rrjeti i gjerė i klientėve tanė janė investitorėt, firmat e ndėrtimit, zyrat e projektimit,supermarketet, sallonat e darsmave, shumė dyqane tė pavarura, restorantet, kafiteritė dhe tė gjithė ata tė cilėt kanė nevojė pėr njė ambient me ajėr tė pastėrt.

Ne bashkpunojmė, mbėshtesim dhe ofrojmė zgjidhjen e duhur gjatė pėrzgjedhjės sė aparaturave tė duhura pėr klientė tanė.
Oferta jonė ėshtė e bazuar nė cilėsi tė produkteve, organizimin e procesit tė prodhimit dhe furnizimin e produkteve nė kohėn mė tė shkurtė  tė mundshėm.
Ne do tė donim qė tė jemi partneri juaj nė fushėn e ajrit tė kondicionuar, ventilimit dhe pastrimit tė ajrit.