Rr: Xhemil Fluku 19/a, 20000, Prizren, R.e Kosovės             Tel: +383 (0)49 68 78 78, +383 (0)44 11 90 93               edinson1@gmail.com, edinson@edinson-ks.com

Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara © 2018 N.T. EDINSON Sh.p.k.
Ventilimi pėrdoret pėr tė hequr erėrat e pakėndshme dhe lagėshtinė e tepėrt, ekstraktimin e ajrit tė ndotur dhe furnizimin e ajrit tė pastėrt si dhe pėr tė parandaluar ngecjėn e ajrit tė brendshėm
Klimatizimi ėshtė heqja e tė nxehtit nga ajri i mbrendshėm pėr komoditet termik. Nė njė tjetėr kuptim, termi mund t'i referohet ndonji forme tė ftohjes, ngrohjes, ventilimit, ose dezinfektimit qė modifikon gjendjen e ajrit.
Metoda mė e zakonshme e prodhimit tė ngrohjes pėrfshin djegjėn e lėndėve djegėse fosile nė njė furrė ose kazan. Tė nxehtit e prodhuar shpėrndhet me anė tė ujit qė qarkullon nėpėrmjet tubave, ose me avull pėrmes gypave.
Energjia e diellit mė sė shpeshti pėrdoret pėr shėndėrrim nė energji tė nxehtėsisė nė sistemet pėr ujė tė ngrohtė dhe ngrohje dhe nė centralet solare, ndėrsa pėr shndėrrim nė energji elektrike pėrdoren sistemet fotovoltaike.