Rr: Xhemil Fluku 19/a, 20000, Prizren, R.e Kosovės             Tel: +383 (0)49 68 78 78, +383 (0)44 11 90 93               edinson1@gmail.com, edinson@edinson-ks.com

Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara © 2018 N.T. EDINSON Sh.p.k.
Me Fat Fitėr Bajramin


Tė nderuar,

Pas njė muaji tė madhėrishėm si Ramazani, Fitėr Bajrami pėrmbyll njė muaj tė agjėrimit, adhurimit, sakrificės dhe mirėsisė mes njerėzve.
Urojmė qė mirėsia, ndihma e respekti ndaj njėri-tjetrit, nė kohė tė mira e tė kėqija, tė vazhdojnė tė mbeten vlerat kryesore tė popullit tonė.

Me fat festa e shenjtė e Fitėr Bajramit tė gjithė besimtarėve tė fesė Islame.