filtra

hepa

karbon

filtrim

hvac
filter
Filtrat dhe pastruesit e tjerė ajrore janė pėrdorur gjerėsisht nė ndėrtesa pėr tė hequr grimcat nga ajri i cili hyn nė ndėrtesa nga natyrė dhe nga ajri i cili qarkullon nė shtėpi. Historikisht, filtrat e ajrit janė instaluar pėr tė reduktuar akumulimin e grimcave tė depozituara nė pajisjet HVAC tė cilat zvogėluan rjedhėn e ajrit dhe penguan transferimin normal tė nxemjės pra i bllokuan ose i ndalė se funsionuari normal pajisjet HVAC.
Brenda dy dekadave tė fundit, pėrfitimet e mundshme pėr shėndetin janė njohur gjithnjė si njė qėllimi kryesor i filtrimit.
Nė vende si laboratore, objekte farmaceutike, industrin mikro-elektronike, industrin ushqimore, spitalet dhe sallat e operacionit, filtrimi i ajrit ėshtė shumė i rėndėsishėm dhe pėr kėtė arsye, filtra shumė tė veēantė janė tė nevojshėm pėr tė eliminuar bakteret dhe grimcat e padukshme.

Nė mėnyrė qė tė mundėsojė filtrimin e ajrit, i cili ėshtė burimi mė i rėndėsishėm i jetės, sidomos pėr zonat e pėrmendura mė lart u themelua General Filter Havak si njė ndėrmarrje e pėrbashkėt e pėrgjithshme.
Pėrfitimet e tjera tė mundshme tė filtrimit pėrfshijnė zvogėlimin e
pluhurit mbi sipėrfaqe mbrenda objekteve dhe reduktimin e
depozitimit dhe akumulimin e materies organike nė sipėrfaqe tė tilla
si kanalet HVAC ku ajo mund tė bėhet kundėrmues ose tė sigurojė njė substrat pėr kolonizim mikrobiologjike.
Me zhvillimin e industrializimit nė vitet e fundit, ndotja e ajrit ėshtė rritur dhe pėr kėtė arsye veēanėrisht nė fushat e mjediseve tė pėrbashkėta dhe hapėsira tė mbyllura, nė tė cilėn kushtet e higjienės janė vitale, ka krijuar nevojėn pėr filtrimin e ajrit. Pjesa mė e madhe e jetės sonė po kalojnė nė zona tė mbyllura tė tilla si shkollat, qendrat e biznesit, qendrat tregtare, magazinat, palestra,-film-koncert salla teatėr dhe si rezultat, ne jemi marrė frymė e ajrit nė kėto zona tė ofruara nga njėsitė e trajtimin e ajrit. Kjo situatė e rrit rėndėsinė e nevojės pėr filtrimin e ajrit dhe kushteve.
General Filter se ėshtė njė nga prodhuesit mė tė mėdhenjė pėr filtra HVAC nė Itali dhe Havak i cili ėshtė emri i besueshėm nė sektorin e ventilimit nė klimatizimit nė Turqi.
General Filter Havak prodhon ēdo lloj tė filtrave pėr sektorin e ventilimit dhe klimatizimit me standardet evropiane.


Misioni i General Filter Havak ėshtė tė kombinohet eksperienca e General Filter i cili prodhon filtra pėr HVAC qė nga viti 1965, me punimet dhe pėrvojėn e kompanisė Turke Havak e certifikuar me standard ISO 9001: 2000, pėr tė siguruar cilėsi tė lartė tė filtrave dhe ēmime mė tė ulėta pė klientė.


General Filter Havak ėshtė nė shėrbimin tuaj me filtra ajri, pajisjet pėr filtrim dhe aksesorėve qė janė prodhuar me standardet evropiane pėr tė pėrmbushur kėrkesat tuaja dhe tė gatshėm tė pėrgjigjen ēdo lloj ēėshtje teknike si efikasiteti, humbje presion, kapacitit tė mbajtjės sė pluhurit, klasė zjarri etj

Filteri i ajrit ėshtė njė pajisje qė pėrbėhet prej materialeve fijore tė cilėt i kapin grimcat si pluhuri, poleni, myk, dhe bakteret nga ajri.
Rrjedha e ajrit ėshtė shumė e rėndėsishme pėr efikasitetin e sistemit tė HVAC`sė, klima komora, kondicioneri apo fura pėr ngjyrosjen e automobilave filtrat luajnė rol kyē, ato kanė nevojė pėr sasinė e duhur tė rrjedhjes sė ajrit.

Pse i ndėrojmė filtrat ?


Free counters!

Valid CSS!

Ndėrmarja Tregtare "Edinson"
Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Rr: Tirana, pn, Zona Industriale
20000 Prizren,
Republika e Kosovės
Kontakti direkt:
+377(0)44 119 093
Na shkruani nė:
edinson@edinson-ks.com
edinson1@gmail.com