grila

difuzor

damper

zhaluzina

furnizim
ekstraktim
Nė ngrohje, ventilimin dhe klimatizim shpėrndarja apo distribuimi i ajrit bėhet me grila ventiluese. Shumica e grilave pėrdoren si pėr furnizim ashtu edhe pėr ekstraktim tė ajrit, difuzerė pėr shembull pėrdoren pėr furnizim me ajėr ndėrsa grilat me damper i pėrdorim pėr ekstraktimin e ajrit.

Shumica e objekteve moderne pėrdorin klimatizim qendror, si metodė kryesore pėr ftohjen e ndėrtesės. Kėto sisteme pėrdorin njė rrjet tė gjerė tė kanaleve tė ajrit, e cila nėpėrmjet grilave nė mėnyrė tė barabartė bėn shpėrndajėn e ajrit tė ftohur nė tė gjithė ndėrtesėn. Pra pa grila nuk mund tė bėjmė shpėrndarje tė dėshiruar tė ajrit sipas kėrkesave tona.
Njė grilė standarde e ajrit pėrbėhet nga alumini i anodizuar,
ēeliku apo ndonjė metali tė lehtė, mund tė gjyrosen sipas kėrkesės sė klientit ose e kanė ngjyrėn natyrale. Kjo grilė mbron kanalet e ajrit tė sistemit tė ventilimit prej brejtėsve dhe objekteve tė padėshiruara.
Montohen nė kanalet e ajrit qė zakonisht janė tė vendosur nė dysheme ose tavan, pėrshtaten mirė me enterier, e cila i bėn ata mė prezentues.

KES Klima ka njė program tė suksesshėm (R & D) pėr hulumtim dhe zhvillim, tė cilėn ai pėrdor pėr tė ofruar produkte inovative nė baza tė vazhdueshme. KES Klima ėshtė fituesi i "ASO 46th Year Award for Innovation” Qė nė vitin 1950 KES Klima filloi tė punojė nė sektorin e ventilimit dhe klimatizimit duke prodhuar grila dhe difuzorė tė cilėsisė sė lartė , ajo ka arritur dhe tejkaluar objektivat e saj nė kėtė sektor.
Kjo ėshtė realizuar duke iu pėrshtatur me shpejtėsi zhvillimit tė aplikacioneve teknologjike brenda organizatės, si dhe rinovimit tė vazhdueshėm nė proceset e prodhimit.

KES Klima ėshtė bėrė njė nga prodhuesit mė elitė nė lėminė e vet duke theksuar cilėsi nė procesin e prodhimit. Kjo ėshtė pasqyruar nė pranimin e certifikimin e saj me 9001-2001 Certifikate ISO Quality Management nė vitin 2002. Ajo po vazhdon tė ofrojė zgjidhje bashkėkohore pėr nevojat e ardhshme me vizionin e saj dhe parimet kryesore  "Cilėsia, Shėrbimi, Ēmimi dhe Besimi."

Grilat pėr ventilim janė tė destinuara pėr furnizimin ose ekstraktimin e ajrit nė sistemet e ventilimit.
Varėsisht nga lloji i grilės, ato montohen nė murr, tavan ose direkt nė kanal. Dallohen pėr  gamė tė gjerė tė madhėsive dhe llojeve tė ndryshme tė rregullimit.
Pra pa grila nuk mund tė bėjmė shpėrndarje tė dėshiruar tė ajrit sipas kėrkesave tona.
Kontrolli i Ajrit


Ndėrmarja Tregtare "Edinson"
Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Rr: Tirana, pn, Zona Industriale
20000 Prizren,
Republika e Kosovės
Kontakti direkt:
+377(0)44 119 093
Na shkruani nė:
edinson@edinson-ks.com
edinson1@gmail.com
Free counters!

Valid CSS!