Kompania AFS FLEXIBLE DUCT pėr mbi 20 vjet ėshtė prodhuesi kryesor i tubave fleksibile dhe pajisjeve pėr HVAC  nė Turqi,  dhe ėshtė bėrė njė emėr i besueshėm nė tregun HVAC.
AFS prodhon pajisje pėr ngrohje, ventilim dhe klimatizim. Duke filluar me SEMIAFS fleksibėl nė 1991, shumė produkte janė pėrmirėsuar dhe futur nė tregun HVAC.

Duke shitur prodhimet e veta nė katėr kontinente tė botės AFS hasi nė kėrkesa tė ndryshme tė konsumatorėve, me njė ekip tė ri qė kombinon cilėsinė dhe shpejtėsinė, ajo ėshtė e angazhuar pėr tė prodhuar zgjidhje pėr nevojat dhe kėrkesat e klientėve.


Tubat fleksibile janė ato qė zakonisht pėrdoren mė sė shumti kur ju instaloni sistem ventilimi apo klimatizimi qoftė nė shtėpi apo nė zyrė. Kur jeni duke planifikuar pėr instalimin e kondicionerėve nė  objektin tuaj ose vendin e punės, njė nga gjėrat e para qė ju do tė keni pėr tė menduar ėshtė lloji, dimensioni, gjatėsia dhe izolimi i tubave fleksibile qė ju do tė pėrdorni pėr tė siguruar qarkullimin e ajrit nė tė gjithė objektin.

Njė nga arsyet kryesore pėr zgjedhjen e kanaleve fleksibile ėshtė se ata janė ēdo ditė e mė lira dhe efikase, janė shumė tė lehtė pėr tė instaluar dhe instalimi mund tė kryhet shumė shpejt. Nė krahasim me kanalet e llamarinės, tubat fleksibile na kursejnė kohėn dhe paratė.
Tubat fleksibile, kanė njė shumėllojshmėri nė konstrukcion, por pėr aplikimet HVAC, ata pėrbėhen zakonisht prej dy shtresave poliesteri dhe nė mes tyre njė shtrese alumini, e kapur me njė tel tė metalė spiral formon tub fleksibėl.
Nė Evropė, Australi dhe Azi pėrdorin tuba fleksibile me dy shtresa poliestėr dhe lesh xhami pėr izolim termik. Njė shtresė mbrojtėse e rrethon izolimin, dhe ėshtė i pėrbėrė zakonisht prej polietileni apo alumini. Tubat fleksibel janė shumė tė pėrshtatshėm pėr tė bashkėngjitur degėt e ajrit tė furnizimit tė kanalet e llamarinės.






AFS ėshtė angazhuar pėr ofrimin e cilėsisė sė lartė  tė produkteve tė ventilimit , si dhe shėrbime tė vazhdueshme dhe tė shkėlqyera, dhe zgjidhje mė efektive pėr tregun HVAC. Duke punuar me moton, "Motivimi pėr ventilim.", kompania furnizon me tuba fleksibile, aksesorė pėr tuba fleksibile, ventilatorė, rekupuratorė dhe shumė produkte tjera tė regjistruar dhe certifikuar ndėrkombėtarisht.
Mbi 80% tė prodhimit me cilėsi tė lartė dėrgohet nė mbi 60 shtete tė botės, poashtu edhe nė Kosovė. AFS ėshtė shumė krenarė pėr suksesin e saj. Me njė shėrbim efikas pėr konsumatorė, punon me pasion, duke synuar pėr zgjerimin e tregut nė tė gjithė botėn dhe lufton pėr zgjidhje ideale pėr rritjen e cilėsisė sė ajrit nė zonat rekreative publike.
Si njė korporatė qė ka tė bėjė me mjedisin, AFS fokusohet nė pėrmirėsimin e mjedisit tė ajrit tė brendshėm me produkte tė sigurta dhe tė qėndrueshme, tė gjitha kėto operacione janė kryer me kujdesin e duhur pėr mjedisin dhe pėrgjegjėsinė sociale. Gjatė gjithė kėtyre operacioneve,AFS vazhdimisht synon qė nė mėyrė tė pėrgjegjshme pėrdoren burimet natyrore, duke zvogėluar kėshtu ndikimin tonė nė mjedis.
Ne jemi ende duke investuar nė tė mėsuarit, vazhdimisht nė rritje tė "cilėsisė" dhe zhvillimin e ekipit tonė, vlerat thelbėsore tė rritjes sonė.
Dallohen pėr gamė tė gjerė tė madhėsive tė ndryshme si me izolim poashtu edha pa izolim.dhe llojeve

Njė nga arsyet kryesore pėr zgjedhjen e kanaleve fleksibile ėshtė se ata janė ēdo ditė e mė lira dhe efikase, janė shumė tė lehtė pėr tė instaluar dhe instalimi mund tė kryhet shumė shpejt.
Tubat Fleksibile


Ndėrmarja Tregtare "Edinson"
Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Rr: Tirana, pn, Zona Industriale
20000 Prizren,
Republika e Kosovės
Kontakti direkt:
+377(0)44 119 093
Na shkruani nė:
edinson@edinson-ks.com
edinson1@gmail.com
Free counters!

Valid CSS!