izolime

termike

material

Sistemet e shpėrndarjes sė ajrit, kanalet e llamarinės apo tubat fleksibile janė tė dizajnuara pėr furnizim me ajėr tė kondicionuar nga aparatet pėr ngrohje/ftohje, deri te hapėsirat e jetesės, me njė cikėl tė pandėrprerė.
Kanalet janė tė vendosura zakonisht nė hapėsirat e pakushtėzuar tė tilla si tavane, garazhe, bodrume etj, pra nė ato hapsira ku nuk ka izlom tė mjaftueshėm, dhe nėse edhe kanalet nuk janė tė izoluara atėherė neve na krijohet njė humbje prej 10-40 % tė energjisė tė cilėn na e pėrdorim pėr tu ngrohur/ftohur.

Kėshtu, kanalet e paizoluara apo tė izoluara dobėt zvogėlojnė
efikasitetin e sisteme ngrohje dhe ftohje dhe faturat e energjisė
rriten.
Zgjedhja e dimenzionit dhe material izolues  tė duhur ėshtė vendimtare pėr tė reduktuar humbjen e nxehtėsisė apo tė ftohtit dhe tė kontrollit tė besueshėm kundėr shpėrndarjes sė ajrit nė kanalet e ventilimit dhe klimatizimit.
Izolim gjithashtu siguron apsorbimin e zėrit pėrmes kanaleve ajrore, njė faktor i rėndėsishėm, por edhe provė e izolimit nė rast zjarri.
Duke filluar jetėn e saj komerciale nė 1986 si njė firmė kontraktues, ODE ėshtė bėrė njė firmė importuese nė 1990, njė prodhues nė 1996 dhe sot ėshtė pozicionuar nė mesin e prodhuesve kryesore tė sektorit tė izolimit.
Me gjashtė objekte moderne tė prodhimit dhe me disa pėrfaqėsues tė firmave tė huaja ODE ka njė pozicion tė rėndėsishėm si prodhues. Ēfarė e bėn ODE tė privilegjuar dhe superiore, ėshtė disponueshmėria e produkteve izoluese nė ndėrtimin dhe instalim.
Nė sajė tė ndėrmarrjeve tė pėrbashkėta tė vendosur me R-Flex, ODE, fitoi pėrvoj gjithnjė e mė shumė nė bėrjen e biznesit ndėrkombėtar dhe filluan tė pėrdorin pronat e saj intelektuale nė mbarė botėn.
Nė gjashtėobjekte moderne tė prodhimit tė cilat kanė 120,000 m2 tė hapur dhe 35,000 m2 zonė tė mbyllur nė total, ode prodhon, Glasswool (ode Starflex), Ekstruded polietileni Foam (ode Flex), shkumė gome elastomeric  (ode R-Flex),shkumė tė stampuara  polystrene (ode Isipan), kanalet e ajrit fleksibėl (ode Ductflex) dhe membranat polimer hidroizolim bitumi (ode membran).
Duke i certifikuar prodhimet e saja dhe cilėsitė e prodhimit me ISO 9001:2000; ODE ka pėr qėllim qė cilėsisė dhe shėrbimet tė mbajė tė lartė si nė Turqi poashtu nė tė gjithė botėn.


Zgjedhja e dimenzionit dhe material izolues  tė duhur ėshtė vendimtare pėr tė reduktuar humbjen e nxehtėsisė apo tė ftohtit dhe tė kontrollit tė besueshėm kundėr shpėrndarjes sė ajrit nė kanalet e ventilimit dhe klimatizimit.
Izolim gjithashtu siguron apsorbimin e zėrit pėrmes kanaleve ajrore, njė faktor i rėndėsishėm, por edhe provė e izolimit nė rast zjarri.
Pse i ndėrojmė filtrat ?


Free counters!

Valid CSS!

Ndėrmarja Tregtare "Edinson"
Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Rr: Tirana, pn, Zona Industriale
20000 Prizren,
Republika e Kosovės
Kontakti direkt:
+377(0)44 119 093
Na shkruani nė:
edinson@edinson-ks.com
edinson1@gmail.com