ngrohje

nxemje

qendrore

radiator

kaldaja
ventila
Arsyeja pėr radiatorė ėshtė e thjeshtė, ato janė tė qetė dhe tė rehatshme. Dhe natyrisht ne jetojmė nė Kosovė, ku sezoni i ngrohjes ėshtė shumė mė i gjatė nė krahasim me sezonin e ftohjes.
Sot, radiatorėt nuk janė vetėm trupa ngrohės, por edhe njė element dekorativ nė hapėsirė.
Nė tė njėjtėn kohė, radiatorėt bashkėkohore tė japin njė qasje tė lehtė pėr mirėmbajtje dhe pastrimin nė mbrendėsi tė radiatorit.
Pas shumė kėrkesave tė klientėve tanė, ne vendosėm tė ju ofrojmė radiatorė nga prodhuesi Termo Teknik.Termo Teknik ėshtė njė degė e Ideal Stelrad Group e vendosur nė Mbretėrinė e Bashkuar, e cila ėshtė lider biznesit tė nxemjės nė Evropė.

Termo Teknik u themelua nė vitin 1966 nė Stamboll pėr prodhimin e kolonave tė ēeliktė (DIN) radiatorėve dhe kaldajave. Nė vitet e pasuese Termo Teknik zgjeron portofolin e saj tė produkteve me nxemsa elektrike tė ujit, kolektor solar, kaldaja me naftė dhe gaz dhe radiatorėve elektrike.
Nė vitin 1990, Termo Teknik ka hapur fabrikėn e saj tė ri nė qytetin e Ēorlu (nė perėndim tė Stambollit) pėr prodhimin e radiatorėve panel nga ēeliku. Nė mėnyrė pėr tė siguruar prodhimin mė tė mirė tė cilėsisė, vetėm makinerit mė moderne u blenė (linja pėr saldim dhe ngjyrosje nga Zvicra, presa nga Gjermania dhe pėrpunimi mekanik nga Austria).
Nė vitin 1995, Termo Teknik u bė prodhuesi i parė i radiatorėve peshqir nė Turqi. Termo Teknik u bė pjesė e grupit tė ngrohjes ISG bazuar nė Mbretėrinė e Bashkuar (i njohur mė parė si Caradon) nė 1999.


Sot, fokusi kryesor i Termo Teknik`ut ėshtė nė radiatorėt panel nga ēeliku, radiator peshqir dhe kaldaja varėse me gaz. Kjo ėshtė njė nga fabrikat pėr radiator ndėr mė tė mėdha nė Evropė me njė kapacitet prej rreth 4.5 milionė copė nė vit qė vjen nga 5 linjat tė saja tė prodhimit modern. Termo Teknik ėshtė kampione e eksportit nė sektorin e saj nė Turqi. Termo Teknik ishte njė nga fabrikat radiator e parė nė Evropė pėr tė arritur certifikimin ISO 9000.
Aktualisht, fabrika Termo Teknik dhe prodhimi kanė BS EN ISO 9001:2000 akreditim dhe radiatorėt janė tė certifikuara sipas DIN, BSI, NF, Enjoy-R, UkrSEPRO, EMI, TSE dhe tė standardeve shumė tė tjera kombėtare, si dhe standardeve ndėrkombėtare EN442.


Vizioni i Termo Teknik-ut ėshtė tė jetė prodhuesi kryesor i radiatorėve panel dhe radiatorėvie peshqir nė Europė me prodhim tė kualitetit tė lartė, gamė tė gjerė tė prodhimeve dhe inovacione qė tejkalojnė pritjet e klientit.
Sistemi i nxemjės qendrore ofron ngrohtėsi tė brendshme nė tėrė njė ndėrtesė (ose pjesė e njė ndėrtese) nga njė pikė nė shumė dhoma.
Metoda mė e zakonshme e prodhimit tė ngrohjes pėrfshin djegjėn e lėndėve djegėse fosile nė njė furrė ose kazan. Tė nxehtit e prodhuar shpėrndhet me anė tė ujit qė qarkullon nėpėrmjet tubave, ose me avull pėrmes gypave.

Nxemje Qendrore


Ndėrmarja Tregtare "Edinson"
Shoqėri me pėrgjegjėsi tė kufizuar
Rr: Tirana, pn, Zona Industriale
20000 Prizren,
Republika e Kosovės
Kontakti direkt:
+377(0)44 119 093
Na shkruani nė:
edinson@edinson-ks.com
edinson1@gmail.com
Free counters!

Valid CSS!